معرفي اتحاديه     پژوهش ها     اخبار     ثبت سؤال     پيوندها     تماس با ما     دريافت فرم ها    
کد کاربری:
کلمه عبور:

فراموشي کلمه عبور         عضويت

نظر شما در مورد عملکردها و فعاليت های اتحاديه چيست؟

بسيار خوب

خوب

متوسط

ضعيف

"خدمت به خلق وظیفه نیست بلکه لذت است."سال1397، حمایت از کالای ایرانی.
ITdevelopers -- www.ITDnetwork.com

اخبار

عنوان خبر: آهن بی‌مشتری ماند!
خلاصه خبر: رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات گفت: بازار آهن از سال گذشته تاکنون در رکود قرار دارد و طی سال گذشته قیمت آهن نصف شد که البته امسال قیمت‌ها اندکی بهبود یافته اما مشتری برای خرید وجود ندارد.
شرح خبر:

 محمد آزاد درباره‌ دلایل کاهش قیمت آهن در سال گذشته توضیح داد: افت قیمت‌ جهانی و رکود در ساخت‌وساز از مهم‌ترین عوامل این کاهش بود که با توجه به افزایش عرضه نسبت به تقاضا شاهد کاهش بیشتر قیمت آهن بودیم. وی افزود: از نیمه اسفند‌ پارسال قیمت جهانی آهن جهش یافت و همزمان شاهد افزایش قیمت آهن در بازار داخلی بودیم و در ابتدای سال جاری نیز به‌دلیل افزایش تعرفه گمرکی به‌منظور حمایت از تولیدات داخلی تغییراتی را در قیمت آهن داشتیم و تعرفه گمرکی واردات تیرآهن و میلگرد که 20 درصد بود، از ابتدای امسال به 26درصد افزایش یافت.

آزاد در عین حال بیان کرد: البته اواخر فروردین‌ امسال قیمت آهن دوباره روند افزایشی گرفت و هر کیلوگرم آن به 1700 تا 1750 تومان رسید ولی در بازار هیچ مشتری برای خرید وجود ندارد و همچنان شاهد رکود در بازار هستیم.رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم تیرآهن و میلگرد 1620 تا 1650 تومان است، گفت: میلگرد و تیرآهن مصرف ساختمانی دارد، اما ورق آهن مصرف صنعتی دارد و در کارخانه‌ها به لوله و پروفیل تبدیل می‌شود و در صنایع خودرو و لوازم خانگی نیز به عنوان مواد اولیه محسوب می‌شود که قیمت آن در ابتدای اسفند‌ پارسال 1300 تومان بود که بعد از افزایش قیمتی که شاهد بودیم به 2000 تومان رسید.وی افزایش قیمت جهانی و از طرفی بالارفتن تعرفه گمرکی ورق را از دلایل این افزایش قیمت عنوان و اظهار کرد: تعرفه گمرکی واردات ورق چهار درصد بود که از ابتدای امسال به 20 درصد افزایش یافت و این در حالی است که افزایش تعرفه باعث گرانی شده و همین موضوع برای آنها مشکل‌ساز شده است چون کارخانه‌های داخلی بخشی از نیازشان به ورق را از خارج تهیه می‌کردند.

آزاد ادامه داد: این موضوع فقط یک راه‌حل دارد و این است که تمام نیاز صنایع به ورق در داخل تامین شود. طبیعی است که گرانی ورق به‌دلیل بالارفتن تعرفه گمرکی منجر به تعطیلی برخی کارخانه‌ها خواهد شد.وی افزود: به‌عنوان مثال سندیکای لوله و پروفیل سالانه یک میلیون و 800 هزار تن ورق نیاز دارد که فقط 600 هزار تن آن در داخل تامین می‌شود، ؛ بنابراین سندیکا مجبور است مابقی نیاز خود را که حدود یک میلیون و 200 هزار تن است از خارج وارد کند.رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات در ادامه تاکید کرد: باید تعرفه گمرکی اصلاح شود یا کل نیاز صنایع داخلی از تولیدات ایرانی تامین شود که البته این کار امکان‌پذیر است، ولی صادرات به بازارهای جهانی از جمله دلایلی است که باعث می‌شود بخشی از تولیدات داخلی از کشور خارج شده و برای نیاز داخل مصرف نشود.

وی گفت: با توجه به اینکه امسال دولت طرح‌های عمرانی زیادی دارد، باید سیاست‌های خاصی در این زمینه اتخاذ شود چون طرح‌های عمرانی و مسائل ساخت‌وسازی نیاز به تامین این گونه مواد دارد و امیدواریم شاهد رونق خوبی در سال جاری باشیم.

تاريخ درج: 22/2/1395 ,


 
تعداد بازديدکنندگان سايت: 360006 نفر
 
معرفي اتحاديه     پژوهش ها     اخبار     ثبت سؤال     پيوندها     تماس با ما     دريافت فرم ها     

Copyright © 2010, Tehran Iron & Steel Union All Right Reserved. Consultation, Designed & Developed By IT Developers network.