معرفي اتحاديه     پژوهش ها     اخبار     ثبت سؤال     پيوندها     تماس با ما     دريافت فرم ها    
کد کاربری:
کلمه عبور:

فراموشي کلمه عبور         عضويت

نظر شما در مورد عملکردها و فعاليت های اتحاديه چيست؟

بسيار خوب

خوب

متوسط

ضعيف

"خدمت به خلق وظیفه نیست بلکه لذت است."سال1397، حمایت از کالای ایرانی.
ITdevelopers -- www.ITDnetwork.com

اخبار

عنوان خبر: شفاف سازی سهم ایران از بازسازی سوریه
خلاصه خبر: محمد آزاد، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان آهن، فولاد و فلزات تهران نیز در خصوص نقش صنعت فولاد ایران در بازسازی سوریه گفت: پیش از بررسی ابعاد چگونگی ورود شرکت‌های ایرانی و فروش محصولات به سوریه، باید این نکته را در نظر داشت که کشورهایی نظیر عربستان که خودشان مسبب جنگ بودند، پیشنهاد داده که کار بازسازی کشور سوریه را برعهده گیرد.
شرح خبر:

 

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان آهن، فولاد و فلزات تهران با اشاره به اینکه فولادسازان ایرانی در شرایط کنونی مازاد تولید فولاد دارند، عنوان کرد: این مازاد قابلیت این را دارد که بجای صدور به کشورهای دیگر، تمام و کمال وارد کشور سوریه شود. ضمن اینکه شرکت‌ها و پیمانکاران ایرانی هم قادر هستند که در آنجا مشغول ساخت‌وساز شوند.

به باور آزاد باید منتظر و ماند و دید که در خصوص مسائل سیاسی، چه تفاهماتی مابین ایران و سوریه به منظور بازسازی این کشور ایجاد خواهد شد؛ حتی اگر سهم ایران از این فرآیند، نیمی از پروژه بازسازی سوریه باشد، شرکت‌های فولادی ما تا دو سال قادر خواهند بود که تمامی مازاد تولید آهن و فولاد خود را روانه سوریه کنند.

وی افزود: در غیر این صورت در مقابل صادراتی که داریم، احتمال وجود دارد که به دلیل تحریم‌های آمریکا کارشکنی‌هایی صورت گیرد و نگذارند ایران به اندازه میزان فعلی صادرات، در سال‌های آینده نیز خروجی داشته باشد. اگر این اتفاق رخ دهد، مازاد تولید آهن و فولاد برای تولیدکنندگان ایرانی مشکل ساز خواهد بود.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان آهن، فولاد و فلزات تهران با اشاره به اینکه فولادی‌ها در سال 97 تا به اینجای کار، 10 میلیون تن مازاد بر مصرف داخلی، تولید کرده‌اند، گفت: بنابراین، این میزان باید صادر شود و از امروز نیز برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته، صحیح بوده و برنامه‌های صادراتی کارخانجات فولادی از ابتدای سال جاری، به گونه‌ای تنظیم شده که در هر ماه بیش از یک میلیون تن صادرات داشته باشیم.

وی در ادامه افزود: اگر این روند صادرات فولادی‌ها تا پایان سال ادامه پیدا کند، ما مشکلی نخواهیم داشت و هم مصرف داخلی را تأمین خواهد و هم مازاد را به فروش می‌رسانیم. اما اگر بنا باشد که در شش ماهه دوم و به ویژه از آبان ماه که بخش دوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران وضع خواهد شد، صادرات محصولات فولادی ما کاهش یابد، ما باید به دنبال راهی برای مصرف کردن آهن و فولاد تولیدی‌مان باشیم. آزاد خاطرنشان کرد: بنابراین می‌‌توان گفت که این بازسازی‌ها می‌تواند در برابر این مشکل، کمک رسان باشد، اما این عامل به سیاست‌های دولت بستگی دارد که بتوانند تا چه میزان از سهم بازسازی سوریه را به ایران اختصاص دهند.

تاريخ درج: 22/7/1397 ,


 
تعداد بازديدکنندگان سايت: 360007 نفر
 
معرفي اتحاديه     پژوهش ها     اخبار     ثبت سؤال     پيوندها     تماس با ما     دريافت فرم ها     

Copyright © 2010, Tehran Iron & Steel Union All Right Reserved. Consultation, Designed & Developed By IT Developers network.