معرفي اتحاديه     پژوهش ها     اخبار     ثبت سؤال     پيوندها     تماس با ما     دريافت فرم ها    
کد کاربری:
کلمه عبور:

فراموشي کلمه عبور         عضويت

نظر شما در مورد عملکردها و فعاليت های اتحاديه چيست؟

بسيار خوب

خوب

متوسط

ضعيف

"خدمت به خلق وظیفه نیست بلکه لذت است."سال1397، حمایت از کالای ایرانی.
ITdevelopers -- www.ITDnetwork.com

اخبار

عنوان خبر: بورس کالا بازوی دولت در حذف رانت
خلاصه خبر: اجرایی شدن دستورالعمل صادراتی جدید به منظور الزام به صادرات تنها از مسیر تولیدکننده اصلی موجب شده تا مسیر سوء‌استفاده برخی افراد از مابه‌التفاوت نرخ ارز و ایجاد التهابات ناشی از خرید کالا از بازار داخلی و صادرات آن به بازارهای جهانی بسته شود.
شرح خبر:

 به گزارش «کالاخبر» به نقل از «ایسنا» رئیس اتحادیه آهن و فولاد   درخصوص مصوبه صادراتی وزارت صنعت، ‌معدن‌و تجارت‌ و اثر آن بر کوتاه شدن دست  واسطه‌ها از روند معاملات و صادرات جهت انتفاع ناشی از مابه‌التفاوت نرخ ارز اظهار کرد: وزارت صمت این مصوبه را در حالی اعلام کرده که اقدام مثبت و درستی در حوزه صادرات بوده؛ چراکه به کمک این مصوبه حق و حقوق تولیدکننده واقعی حفظ می‌شود.محمد آزاد افزود: تولیدکننده‌ای که برای تولید یک کالا زحمت کشیده، باید به‌صورت مستقیم کالای خود را صادر کند و سود ناشی از آن را به‌دست آورد. به این ترتیب این دستورالعمل صادراتی گام مثبتی در جهت شفافیت بازار و جلوگیری از التهاب و هیجان کاذب بوده که در راستای حمایت از بازار داخلی و تولیدکنندگان در صنایع تکمیلی در حوزه‌های فلزی و پتروشیمی عملیاتی شده است.

  یک مصوبه و چند دستاورد

رئیس اتحادیه آهن و فولاد کشور درخصوص تاثیر این مصوبه در کاهش التهابات اخیر در بازار برخی محصولات در کشور گفت: این مصوبه مانع از صادرات محصولاتی می‌شود که توسط افرادی غیر از تولیدکننده واقعی صورت می‌گرفت. ضمن اینکه این مصوبه التهابات ناشی از خرید کالا از بازار داخلی و صادرات آن به‌ منظور استفاده از مابه‌التفاوت نرخ ارز توسط برخی واسطه‌ها را کاهش داده و جلوی این سوءاستفاده‌ها را گرفته است.آزاد بر افزایش شفافیت در بازار، حذف رانت و جلوگیری از هیجان‌های کاذب قیمتی و نیز جلوگیری از التهاب و سوءاستفاده در بازار کالاهای مختلف به کمک اجرای این دستورالعمل تاکید کرد و گفت: اجرای این دستورالعمل برای حوزه صادراتی محصولات مختلف صددرصد مفید و کاربردی است و می‌تواند به نفع تولیدکنندگان باشد.

پیشنهاد تشکیل یک کنسرسیوم

رئیس اتحادیه آهن و فولاد کشور در ادامه به تعیین قیمت پایه محصولات فولادی برای عرضه در بورس کالا اشاره کرد و پیشنهادی در این زمینه ارائه داد.به گفته وی، تعیین قیمت‌های پایه تنها براساس نرخ دلار و قیمت‌های جهانی نمی‌تواند جوابگوی بازار داخل باشد، چراکه باید ارزش پول ملی کشور را حفظ کرده و معاملات کالاها را تنها به دلار معطوف نکنیم، بلکه باید سایر عوامل را در تعیین قیمت‌های پایه لحاظ کنیم.آزاد پیشنهاد خود را برای تعیین قیمت‌های پایه فروش داخلی چنین عنوان کرد: انتظار ما این است که کنسرسیومی متشکل از نمایندگان وزارت صمت، بورس کالای ایران، سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده، انجمن تولیدکنندگان هر صنعت و همچنین نماینده‌ای از اتحادیه مصرف‌کنندگان برای تعیین قیمت‌های پایه تشکیل شده تا قیمت‌های پایه با درنظر گرفتن همه عوامل روی تابلوی معاملات بورس قرار گیرد.

تاريخ درج: 20/4/1397 ,


 
تعداد بازديدکنندگان سايت: 347471 نفر
 
معرفي اتحاديه     پژوهش ها     اخبار     ثبت سؤال     پيوندها     تماس با ما     دريافت فرم ها     

Copyright © 2010, Tehran Iron & Steel Union All Right Reserved. Consultation, Designed & Developed By IT Developers network.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0