معرفي اتحاديه     پژوهش ها     اخبار     ثبت سؤال     پيوندها     تماس با ما     دريافت فرم ها    
کد کاربری:
کلمه عبور:

فراموشي کلمه عبور         عضويت

نظر شما در مورد عملکردها و فعاليت های اتحاديه چيست؟

بسيار خوب

خوب

متوسط

ضعيف

"خدمت به خلق وظیفه نیست بلکه لذت است."میلاد نورانی امید مستضعفان، نور چشم منتظران حضرت ولی عصر(عج) را پیشاپیش به همه عدالتخواهان خصوصاً ملت شریف ایران تبریک عرض می نماییم.
ITdevelopers -- www.ITDnetwork.com

معرفي اتحاديه

آشنایی با اتحادیه صنف فروشندگان آهن و فولاد شهرستان تهران
اتحادیه صنف فروشندگان آهن به سال 1345 در تهران تشکیل شد ، تعدادی از پیشکسوتان صنف ، تجار و واردکنندگان حضور داشتند و هدف ساماندهی صنف آهن از جمله نحوه توزیع آن بود ، متأسفانه تا به سال 1345 کلیه آهن آلات مورد نیاز کشور به صورت وارداتی بوده و مطلقاً تولید داخل نداشتیم و پروانه کسب نیز توسط شهرداری ها صادر می شد اما با تأسیس اتاق اصناف در سال های 1350 و 1351 اتحادیه ها تحت پوشش اتاق اصناف شکل گرفتند . اتحادیه فروشندگان آهن آلات نیز جزء اولین اتحادیه های تحت پوشش به شماره 41 بود که به ثبت رسیده و صدور پروانه ها تحت نظارت اتحادیه صورت گرفت . پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به سال 1357 اتاق اصناف منحل شده و تشکیلاتی به عنوان کمیته امور صنفی جهت نظارت بر اصناف به وجود آمد و اتحادیه ها تحت نظارت کمیته مذکور اقدام به صدور پروانه کسب موقت جهت واحدهای صنفی نمودند. صنف "آهن" نیز اقدام به صدور همین نوع پروانه کرد . پس از گذشت مدت زمانی در سال 1359 شورای مرکزی اصناف تشکیل شد و کارهای کمیته امور صنفی را بر عهده گرفت ، اتحادیه ها پروانه های شورای مرکزی اصناف را نیز مشترکاً با شورای مرکزی اصناف صادر می نمودند ، از زمان تشکیل شورای مرکزی اصناف اتحادیه صنف آهن نیز مانند سایر اتحادیه ها بطور مشترک با شورای اصناف پروانه های صنفی را صادر و به امور کسب و کار واحدهای صنفی نظارت داشت . در سال 1368 با تشکیل مجامع امور صنفی برابر با قانون نظام صنفی نظارت و پروانه های صادره نیز با فرم هیئت عالی نظارت مستقیماً از طرف اتحادیه صادر و به اعضاء تحویل می شد ، از همان سال اتحادیه صنف آهن فروشان از مجموعه مجتمع امور صنفی توزیعی خدماتی تهران قرار گرفته است .
برگرفته از : ماهنامه اصناف ، شماره224 ، خرداد 91

 
تعداد بازديدکنندگان سايت: 376654 نفر
 
معرفي اتحاديه     پژوهش ها     اخبار     ثبت سؤال     پيوندها     تماس با ما     دريافت فرم ها     

Copyright © 2010, Tehran Iron & Steel Union All Right Reserved. Consultation, Designed & Developed By IT Developers network.